Ismerj meg jobban!

Alexy Krisztina vagyok, kutyatréner, trükk- és dog dancing oktató, és nem utolsó sorban öt, menhelyről befogadott kutya büszke gazdája.

Kiképzői oklevelemet az Országos Munkakutya Sport Egyesületnél szereztem.

Hosszú ideig tevékenykedtem mentett kutyák ideiglenes nevelőjeként, és saját kutyáim is mindannyian valamilyen lelki vagy fizikai bántalmazás nyomait viselték magukon. Elhatároztam, hogy a lehető legtöbbet megtanulok annak érdekében, hogy képes legyek minél hatékonyabban segíteni őket a rehabilitációjuk során, ezért folyamatosan bővítem ismereteimet ezen a téren is.

Folyamatosan képzem magam, 2022. október és december között elvégeztem az ELTE Etológia Tanszékének kutatói által előadott Kutyaetológia Kurzust, 2023 februártól Kutya rehabilitációs tréner szaktanfolyammal bővítem a tudásomat, 2023 júniusában elvégeztem egy nemzetközi, állatmenhelyek önkéntesei számára összeállított tanfolyamot, ahol sokat tanultam a stresszmentes technikákról. Jelenleg is itt folytatom tovább a képzésemet egy kiegészítő tanfolyamon.

Célom, hogy minél több családi kutyás gazdinak megmutassam, hogy mennyit számít a kapcsolat szempontjából a napi rendszeres foglalkozás, és azok is megtapasztalhassák a jótékony hatásait, akik nem feltétlenül a versenysportokat részesítik előnyben.

Jack Russell terrierem 4 évesen, szocializálatlan kutyaként került hozzám, de ma már készségesen segédkezik nekem a dog dancing órákon, és egyre több élő dog dancing versenyen is részt veszünk. A Zizi kutyámmal kialakult szoros kapcsolat nagy mértékben köszönhető a mindennapos foglalkozásoknak. Otthonosan mozog a trükkök világában, - hazánkban negyedik kutyaként - kiérdemelte az Expert Masters Trick Dog címet a jól ismert amerikai kiképzőnő, Kyra Sundance által alapított Do More With Your Dog nevű szervezetnél.

Gazdiknak:

Szerencsére hazánkban is egyre többen fogadnak magukhoz menhelyekről kutyákat, de legtöbbször nagyon hosszú és rögös az út, amelyet be kell járniuk a kölcsönös bizalom kialakulásáig, a kötődés elmélyüléséig. Ez az egyik ok, ami miatt szeretném a trükktanítást minél szélesebb körben megismertetni, hiszen a mindennapos közös foglalkozások, a helyesen alkalmazott pozitív megerősítés jelentős segítséget nyújthat az új szőrös családtag integrálásában is.  Akár befogadtad, akár vásároltad, ez mindenképp igaz Rátok is.

Szülőknek:

Eredetileg pedagógusnak (óvónő vagyok) készültem, és bár az élet más területre sodort, mindig is nagyon szerettem gyermekekkel foglalkozni. Emiatt a másik célom, hogy minél több gyermekkorú gazdival és kutyusával foglalkozhassak, hiszen meggyőződésem, hogy jobb kutyás, s ezáltal jobb ember is válik azokból a gyermekekből, akik korán megtanulnak helyesen foglalkozni kis kedvencükkel. Sikerélményt és örömöt lelnek a tanításban, és közben megtapasztalják, hogy eredmények eléréséhez az út az általuk befektetett értékes erőfeszítéseken keresztül vezet.

Szolgáltatásaim

Trükktanító tanfolyamok

Tanfolyamaink folyamatosan indulnak, bővebb információt a menüpontoknál találsz.

Egyéni órák

XV. kerületi otthonomban egyénileg tanítalak kutyusoddal trükközni, ha ezt szeretnéd.

Online órák

Ha messzebb laksz, akkor sincs gond, szívesen segítek online is, videós kapcsolaton keresztül.

Bemutatók

Trükk- és dog dancing bemutatókat is vállalok, folyamatosan bővülő, színvonalas programmal, pl. gyermeknapi vagy vállalati rendezvényeken

Telefonos és online videós tanácsadás

Kutya-gazda kapcsolattal, kutyagondozással kapcsolatos tanácsadás.